Lék nejen na studený nohy…

V době, kdy se moji rodiče rozváděli mi vzniknul blok nejprve v bederní a posléze v krční páteři. Nyní, když už mám vhledy a informace tomu rozumím a ani jeden z těchto bloků už naštěstí nevlastním.

 

Když to vezmu na sebe, a svůj tehdejší „stav“, tak:

Kostrč a křížová kost a jejich stav nám odráží naši schopnost přenést se přes křivdy a vzdory z
dětství, překročit „rodinné zátěže“.

Je asi jasné, že to, co se dělo jsem jako křivdu brala, a vnitřně jsem s tím rozhodně nesouhlasila. Každý, kdo má podobnou zkušenost za sebou ví, co vše to může spustit v těle, emocích, zkrátka celkově.

Uzemění jako lék pro různé „stavy“ duše a těla

Stav naší páteře a vnitřních orgánů je také ovlivněn tím, jak moc jsme ukotveni ve vlastním těle.
Tomuto ukotvení se také říká uzemění.
Jakmile nemáme uzemění,nejsme přítomni ve vlastním těle, a tudíž ani ve vlastním životě. Tak nějak „lítáme“, anebo jsme tak „při zemi“, že chybí radost a jen tak přežíváme.
Naše moudré tělo nám dává najevo různými poruchami, že je „něco“ špatně.

Syndromy ne-uzemění aneb studený nohy…

Většinu svého života jsem měla všechny tyto syndromy, a tak vím, jaký to je mít ano, například studené ruce a nohy,a to nejen venku, ale i v ponožkách ve vytopené místnosti. Dobře to řeší ohřátí si nohou o partnera, ale není to dlouhodobé řešení. Z kamenů doporučuji Hematit. ( info ve videu od 0:53).
Taky ( nejčastěji v zimě) jsem zažívala stavy, na které se asi dnes předepisují „veselé pilulky“. Absolutní ne-energie v těle, žádná radost ze života, nic moc chuť na sex a již zmíněné blokády páteře.

 

 Dokonalost neexistuje!

Čím dál více se setkávám s lidmi, kteří tak nějak přežívají s tím, že jsou tak při zemi, že nemají žádnou radost ze života, svoje tělo nevnímají a prostě tak nějak jsou, ale „není to ono“ Protože jsem si to sama prožila a to víckrát ve svém životě, musela jsem si přiznat, že za těmito stavy se  skrývá často strach ze života, strach z toho si udělat vlastní, byť třeba ne-správné rozhodnutí, a prostě být a žít v proudu života.

Mně z toho všeho pomohla příroda a drahé kameny. V přírodě se totiž neustáe něco děje, ta „nepřežívá“, ale žíje. Zaposlechnete-li se na procházce chvilku do zdánlivého ticha, vždycky uslyšíte a ucítíte pohyb a to i teď v zimě. Když jsem v klidu, vnímáme své tělo a SVÉ potřeby, tak víme, že jsme součástí „života“ a žijeme, a že jsme ve „flow“-plynutí,toku energie…

Vlastní cesta s nohama v zemi

Když začneme být pevně nohama v zemi, nejen na Zemi,začínáme jít konečně svou vlastní cestou,cestou duše. Jít si za svými sny a žít život, pro který jsme se narodili.
Nemusí s ní všichni souhlasit, stačí, že já vím, že jdu teď správně. A to je o pocitu… pocitu uvnitř v těle. A taky o sebe-důvěře… Za sebe musím říct, že teprve až jsem začala vědomě meditovat a pracovat s drahými kameny a začala být více v těle, tak jsem své cestě a svých vnitřních pocitech začala být neoblomná a pevná.

Tak hezké před-jaří a hlavně nohy v teple 🙂

 

Pomáhám lidem ne-stárnout a žít život, pro který se narodili díky vědomému spojení s drahými kameny a přírodou. Můj příběh si přečtěte zde >>